Od wersji 2.5.0 dostępny jest konfigurator siatek w Veritum w oknach systemu. To bardzo przydatna funkcja, pozwalająca na zmianę wyglądu okien i dostosowanie ich do potrzeb użytkownika. Przeczytaj więcej i obejrzyj krótki film instruktażowy prezentujący nowe możliwości. ·

Poniżej bezpośredni podgląd filmu w przeglądarce:

Link do filmu przedstawiającego możliwości konfiguratora na kanale Youtube: Kofigurator Siatek Veritum ERP

Konfigurator siatek w Veritum – opis możliwości

Umożliwiono konfigurację dowolnej siatki w systemie VeritumXL, tak więc konfigurator dostępny jest w prawym górnym rogu każdej siatki w systemie. Położenie konfiguratora pokazano poniżej:

Konfiguracji podlegają szerokości, kolejność oraz widoczność poszczególnych kolumn. Można definiować zestawy ustawień dla pojedynczych siatek, następnie zmiany zapamiętywane są dla zalogowanego użytkownika. Administratorzy mają możliwość zresetowania ustawień dla użytkownika we wszystkich używanych przez niego oknach (w module VA w oknie Użytkownicy funkcja 'Przywróć ustawienia wzorcowe dla okien’ .

Poniżej opis poszczególnych funkcji konfiguratora:

1. Możliwość dodawania różnych schematów dla użytkownika, które można przywoływać.

2. Zapamiętywanie wybranego schematu jako startowego, przywoływanego domyślnie po otwarciu okna.

3. Przywrócenie ustawień wzorcowych i odrzucenie wszystkich wprowadzonych dotychczas zmian.

4. Zapamiętanie zmienionych szerokości kolumn w oknie i paneli.

5. Przesuwanie kolejności kolumn w siatce, można wykorzystać strzałki lub przeciągać kolumny za pomocą myszy techniką chwyć-i-upuść.

6. Wygaszenie lub włączenie WSZYSTKICH kolumn (działa na wszystkie poza obowiązkowo dostępnymi w oknie z wyszarzonym słowem TAK)

7. Obowiązkowe kolumny w oknie, których nie można z niego usunąć.

8. Jeżeli kolumna jest włączona do pokazywania ma opis TAK. Zmiany można dokonać poprzez kliknięcie w tekst TAK/NIE lub poprzez podwójne kliknięcie myszą w nazwie kolumny.

Konfigurator siatek w Veritum został stworzony z myślą o naszych klientach. Tym bardziej jest odpowiedzią na wnioski dotyczące zmiany układu i wyświetlania danych zwłaszcza w stosunku do okien, które niosą wiele informacji. Warto zaznaczyć, że każdy użytkownik może skonfigurować widok siatki pod swoje indywidualne preferencje.

Zapraszam do skorzystania z możliwości jakie niesie nowe narzędzie pracy w Veritum.