Wspomaganie pracy na stanowiskach planowania, zarządzania i rozliczania przewozów.

Poznaj Veritum!
Umów się na pokaz!

Veritum – transport osobowy

Wspomaganie pracy na stanowiskach planowania, zarządzania i rozliczania przewozów.

Zestaw elastycznych narzędzi do planowania i rozliczania pracy kierowców i pojazdów wyposażonych w mechanizmy usprawniające budowanie grafików i nadzór nad planowaniem czasu pracy zgodnie z Ustawą o czasie pracy kierowców. Wsparcie w zarządzaniu zasobami pojazdów oraz doskonałe narzędzie do raportowania o kosztach eksploatacji pojazdów.

Veritum transport osobowy to:

 • Wspomaganie pracy na stanowiskach planowania, zarządzania i rozliczania przewozów.

 • Zestaw elastycznych narzędzi do planowania i rozliczania pracy kierowców i pojazdów. Tworzenie i wydruk grafików od dziennych do miesięcznych.

 • Mechanizmy usprawniające budowanie i optymalizację grafików.

 • Nadzór nad planowaniem czasu pracy zgodnie z Ustawą o czasie pracy kierowców oraz Kodeksem Pracy.

 • Rozliczenie paliwa na pojazd i kierowcę w oparciu o wiele norm dla kilometrów, tonokilometrów, dodatków za zimę, miasto, dotarcie itp.

 • Efektem końcowym procesów jest wygenerowanie szeregu raportów i analiz takich jak: karta czasu pracy kierowcy, karta paliwowa, raport realizacji zleconych kursów, wszelkiego rodzaju raporty statystyczne itp.

 • Pełne wsparcie back office (kontrolling, finanse i księgowość, obsługa środków trwałych, kadry i płace, gospodarka magazynowa, stacje paliw i warsztaty).

Zostań naszym klientem!

Priorytetem firmy System-1 jest zaspokajanie indywidualnych potrzeb informatycznych każdego klienta. Sprawdź to!

Dlaczego warto wybrać system Veritum?

Veritum to połączenie nowoczesnych rozwiązań, unikalnych procedur, doświadczenia i rzetelności.

Stale rosnąca liczba współpracujących z nami podmiotów i ich pozytywne opinie utwierdzają nas w działaniu i motywują do dalszej wytężonej pracy.

lat obecności na rynku

dedykowanych podsystemów

specjalistów

%

zadowolonych klientów

Co zawiera rozwiązanie Veritum – transport osobowy

Moduły podsystemu

Podczas wdrożenia system Veritum dostosowany jest do potrzeb użytkownika

01

Karty drogowe

Moduł weryfikuje i ewidencjonuje karty drogowe. Kompletuje informacje o pracy pojazdów i kierowców. Rozliczając zużycie paliwa pozwala stosować kilka norm dla kilometrów, tonokilometrów, dodatki za ciągnięcie przyczep, inne dodatki, usprawiedliwiające przepał: zima, jazda po mieście, dodarcie, trudne warunki. Zużycie rzeczywiste wyliczane według jednej z trzech metod: pełny bak, odnotowywanie stanów zbiorników lub od licznika do licznika, dla dowolnej ilości silników (osobne silniki np. dla ogrzewania czy klimatyzacji). System rozlicza czas pracy z nadgodzinami, kontroluje przekroczenia i zgodność z Ustawą o czasie pracy kierowcy i wytycznymi europejskimi.

02

Tabor

Moduł prowadzi ewidencję pojazdów w zakresie danych podstawowych takich jak: numer ewidencyjny i rejestracyjny, dane techniczne, przyjęcie i skreślenie, miejsce użytkowania z historią zmian, normy zużycia paliwa z rozbiciem na silniki. Pozwala ewidencjonować wyposażenie, naprawy i części pojazdów (ogumienie, silniki, akumulatory i inne) oraz wspiera poprzez system alarmów informujących o terminach różnorakich badań (rejestracyjnych, technicznych i legalizacyjnych), ważności ubezpieczeń, winiet itp. Uniwersalność rozwiązania wynika z definiowalności kartotek taborowych wg indywidualnych potrzeb klienta.

03

Dyspozytornia osobowa

Zadaniem modułu jest zaplanowanie pracy kierowców i pojazdów w okresach rozliczeniowych. W celu spełnienia zadania program został wyposażony w szereg mechanizmów kontrolujących oraz optymalizujących. Poczynając od kontroli czasu pracy na etapie tworzenia zleceń przewozowych (kontrole pojedynczego zadania) kończąc na kontrolach funkcjonujących na etapie tworzenia grafików miesięcznych.

04

Koszt pracy pojazdów

Moduł gromadzi i rozlicza koszty pracy pojazdów, przyczep oraz kierowców w cyklach miesięcznych niezależnie od rachunku kosztów w podsystemie Finanse i Księgowość. Pobiera dane ze wszystkich modułów systemu Veritum, na poziomie pojedynczego pojazdu bądź danych dotyczących grup pojazdów.

Gwarantujemy łatwość obsługi, funkcjonalność, niezawodność, elastyczność, bezpieczeństwo, kreatywność, intuicyjność oraz zgodność systemów z aktualnie obowiązującymi przepisami!

Case Study

Sprawdź case study i dowiedz się jak zespół Veritum prowadzi sprawną
i niezawodną obsługę na terenie całego kraju.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Koninie S.A.

Sześć z sukcesem wdrożonych podsystemów Veritum.

Profil klienta

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Koninie Spółka Akcyjna powstało w wyniku komercjalizacji Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej w Koninie i rozpoczęło działalność od 01.12.2005 roku. Przedsiębiorstwo zatrudnia 320 pracowników i dysponuje 180 autobusami, pojazdami do nauki jazdy i innymi pojazdami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Podstawową działalnością są przewozy pasażerskie, oprócz tego wynajmy autokarów w kraju i zagranicą, szkolenie kierowców (kategorie A, B, B+E, C, C+E, D), usługi zaplecza technicznego, sprzedaż części do samochodów ciężarowych i osobowych, sprzedaż detaliczna paliw, wynajmy nieruchomości, dzierżawę powierzchni z przeznaczeniem na reklamy. PKS w Koninie S.A. przewozi ok. 15% procent wszystkich pasażerów w Wielkopolsce (6.5 mln pasażerów).

Otoczenie gospodarcze

Konin jest miastem liczącym 80tys. mieszkańców, położonym w środkowej Polsce w województwie wielkopolskim. Jest głównym ośrodkiem przemysłu Konińskiego Zagłębia Węgla Brunatnego, znajduje się w nim również jedyna w Polsce huta aluminium. Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane, jest samo w sobie węzłem drogowym przy autostradzie A2 Świecko – Stryków (trasa europejska E30). Tak jak w całym kraju, tak i w PKS w Koninie S.A. obserwowany jest stopniowy spadek liczby pasażerów (kilka procent rocznie), związany ze zmianami demograficznymi (mniej pasażerów dojeżdżających do szkół) oraz napływem motoryzacji z krajów zachodniej Europy. Ilość pasażerów zależy również od aktualnej sytuacji gospodarczej, większe bezrobocie oznacza mniej dojazdów do pracy, zaś rosnące koszty paliwa i biletów odstraszają część klientów.

Braliśmy pod uwagę 4 najpoważniejsze firmy na rynku, z których System-1 posiadał najwięcej wdrożeń typu PKS. Poza tym zadaliśmy sobie trochę trudu i złożyliśmy wizyty w kilku PKSach, pytając pracowników i kierownictwo o doświadczenia i zadowolenie z programu po jakimś czasie użytkowania. Zaprezentowane możliwości systemu ostatecznie wskazały na Veritum.

Dariusz Andrzejewski, prezes zarządu

Kiedy rozpoczynaliśmy prace wdrożeniowe dyspozytornia była całkowicie pozbawiona komputerów i 170 pozycji turnusowych sporządzanych było ręcznie. Weryfikacja kart prowadzona była w systemie DOSowym, tak samo wyglądało to w działach ekonomicznych. Wprowadzenie Veritum jest zatem znaczącym skokiem jakościowym.

Dariusz Andrzejewski, prezes zarządu

Sytuacja Klienta

Typowy pasażer-klient PKS w Koninie S.A. używa biletu miesięcznego, przejeżdżając typowo od 20 do 25 km, bardzo często jest uczniem lub studentem. Podobną ofertę przedstawia natomiast konińskie MZK, które oferuje linie poza miasto do ościennych gmin. Aby być konkurencyjnym na rynku, PKS przeznacza duże kwoty na odtworzenie taboru, posiadając przy tym nowoczesną stację obsługi.

Przy taborze prawie 200 autobusów nie wyobrażam sobie kontrolowania kosztów i jakości napraw przeprowadzanych w obcych zakładach. Posiadając Veritum mogę sprawdzić wykaz zleceń i stan każdego z pojazdów. Jest to dla nas istotne, ponieważ bardzo dbamy o bezpieczeństwo podróżnych: obok ustawowo nakazanych przeglądów technicznych każdy autobus raz w miesiącu przechodzi kontrolę układu hamulcowego, kierowniczego i innych.

Dariusz Andrzejewski, prezes zarządu

Pobierz case study!

Poznaj nasze atuty

Posiadamy zespół programistów, będący mieszanką doświadczenia i młodości, zapewniający stabilność tworzonych rozwiązań oraz entuzjazm dla nowych pomysłów.

Wybierz najlepsze rozwiązanie transportowe na rynku!

Powiększ grono kilkuset zadowolonych z systemu przedsiębiorstw!

Wypełnij formularz i umów się na pokaz!

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o nowych publikacjach, zachęcamy do zapisania się na naszą listę mailingową.


  Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

  Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest System-1 Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu 61-005, przy ulicy Św. Michała 100. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres poczta@system-1.pl. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem.

  © Daxen It Made in Poland