Poznaj zestaw elastycznych narzędzi do planowania
i rozliczania pracy kierowców…

Poznaj Veritum!
Umów się na pokaz!

Veritum dla Komunikacji miejskiej i gminnej

Poznaj zestaw elastycznych narzędzi do planowania i rozliczania pracy kierowców!

Możliwości importu danych od organizatorów przewozów przyśpieszą wstępny etap planowania pracy, natomiast autorskie rozwiązanie optymalizujące, zaimplementowane w grafiku pracy kierowców, pozwolą szybko i efektywnie planować pracę kierowców jednocześnie minimalizując ryzyko wystąpienia na tym etapie naruszeń przepisów. Analiza tras w oparciu o mapy oraz współpraca z systemami obsługi stacji paliw oraz warsztatami, pozwala w znaczący sposób zoptymalizować realizację procesów w przedsiębiorstwie.

Veritum Komunikacja miejska i gminna to:

 • wspomaganie pracy planisty, dyspozytora i weryfikatora karty drogowej –ułatwia i skraca czas realizacji zadań

 • wystawianie i wydruk kart drogowych – gotowy i schludny dokument

 • rozliczenia paliwa – wiele narzędzi pozwalających dokładnie wyliczyć wartości zużycia paliwa, opartych na nowoczesnych mechanizmach – np. współpraca z systemami stacji paliw

 • zaplanowanie czasu pracy kierowcy i jego rozliczenie, czyli wykazanie nadgodzin, przekroczeń, czasu pracy w nocy itd. zgodnie z ustawą o czasie pracy kierowcy jak i z kodeksem pracy

 • analizy statystyczne – zyskowność, koszty tras i wiele innych, wszystko co analizujesz

 • współpraca z GPS z Emapa i OpenStreetMap – można podglądać kursy, przystanki oraz porównywać zlecenia na mapie

 • elastyczność konfiguracji dostosowana do potrzeb – możliwość rozbudowy oraz integracji z modułami zewnętrznymi

Zostań naszym klientem!

Priorytetem firmy System-1 jest zaspokajanie indywidualnych potrzeb informatycznych każdego klienta. Sprawdź to!

Dlaczego warto wybrać system Veritum?

Veritum to połączenie nowoczesnych rozwiązań, unikalnych procedur, doświadczenia i rzetelności.

Stale rosnąca liczba współpracujących z nami podmiotów i ich pozytywne opinie utwierdzają nas w działaniu i motywują do dalszej wytężonej pracy.

lat obecności na rynku

dedykowanych podsystemów

specjalistów

%

zadowolonych klientów

Co zawiera rozwiązanie dla komunikacji miejskiej i gminnej?

Moduły podsystemu

Podczas wdrożenia system Veritum dostosowany jest do potrzeb użytkownika

01

Dyspozytornia

Moduł zawiera autorskie rozwiązanie automatycznie budujące Grafik Pracy Kierowców. Pozwala na szybkie i efektowne planowanie pracy.

02

Karty drogowe

Moduł pozwala na wygenerowanie w grafiku kart drogowych po wykonaniu pracy przez kierowcę. Ewidencjonuje i weryfikuje je w systemie dając źródło informacji o czasie pracy kierowców, rozliczenie paliwa, realizacji wykonania zadań.

03

Tabor

Moduł pozwala na pełną kontrolę nad pojazdem i jego wyposażeniem. Zawiera system alarmów przypominających o terminach badań, ubezpieczeń i innych. Ewidencjonuje pojazdy w zakresie danych podstawowych takich jak: numer ewidencyjny i rejestracyjny, dane techniczne, przyjęcie i skreślenie, miejsce użytkowania z historią zmian, normy zużycia paliwa.

04

Ewidencja czasu pracy

Dzięki modułowi dysponujemy pełnym rozliczeniem czasu pracy kierowcy oraz minimalizacją ryzyka wystąpienia naruszeń przepisów.

05

Koszty pracy

Moduł pozwala na gromadzenie i rozliczanie kosztów pracy dzięki generowaniu szeregu raportów i analiz, między innymi takich jak: karta czasu pracy kierowcy, karta paliwowa, raport realizacji zleconych kursów, wyliczenie kosztów eksloatacji pojazdów, raporty o zyskowności tras.

Gwarantujemy łatwość obsługi, funkcjonalność, niezawodność, elastyczność, bezpieczeństwo, kreatywność, intuicyjność oraz zgodność systemów z aktualnie obowiązującymi przepisami!

Case Study

Sprawdź case study i dowiedz się jak zespół Veritum prowadzi sprawną
i niezawodną obsługę na terenie całego kraju.

TPBUS Sp. z o.o.

Komunikacja gminy Tarnowo Podgórne

Profil klienta

TPBUS Sp. z o.o. świadczy usługę transportu publicznego na terenie gmin Tarnowo Podgórne, Kaźmierz oraz Duszniki. Od 2017 roku usługi te są wykonywane w ramach zintegrowanego systemu transportu publicznego zarządzanego przez ZTM (Zarząd Transportu Miejskiego) w Poznaniu. Zaletą integracji jest koordynacja rozkładów jazdy i wspólna taryfa biletowa na obszarze aglomeracji poznańskiej. TPBUS dysponuje obecnie 30 pojazdami i przewozi rocznie ponad 2,4 mln pasażerów na liniach regularnych. Firma zatrudnia 84 pracowników, posiada nowoczesną bazę z zapleczem technicznym, myjnią autobusów, własnym punktem tankowania i placem manewrowo-postojowym.

Otoczenie gospodarcze

Tarnowo Podgórne to gmina wiejska w województwie wielkopolskim. Położenie gminy w pobliżu Poznania i właściwe działania władz lokalnych przyczyniły się do dynamicznego rozwoju. W roku 2016 na terenie gminy Tarnowo Podgórne działało ponad 4,5 tys. podmiotów gospodarczych. Rozwój infrastruktury transportowej i transportu publicznego musi nadążać za dynamicznymi zmianami na terenie gminy.

Problemy przewoźnika w tak dużej terytorialnie gminie są odmienne od problemów eksploatacyjnych organizatora transportu miejskiego:

Duża atomizacja miejscowości i terenów aktywizacji gospodarczej sprawiają, że dla przewiezienia porównywalnej liczby pasażerów co w komunikacji miejskiej, trzeba wykonać znacznie więcej kilometrów. Żeby zachęcić do korzystania z transportu, Zarząd TPBUS zadbał o nowoczesność obsługi (kupno biletu przez telefon komórkowy, informacja online, fanpage) oraz taboru – wszystkie autobusy są niskopodłogowe, zdecydowana większość posiada pełnopojazdową klimatyzację, wszystkie wyposażone są w dynamiczną informację pasażerską i system PEKA (Poznańska Elektroniczna Karta Aglomeracyjna).

Duża atomizacja miejscowości i terenów aktywizacji gospodarczej sprawiają, że dla przewiezienia porównywalnej liczby pasażerów co w komunikacji miejskiej, trzeba wykonać znacznie więcej kilometrów. Żeby zachęcić do korzystania z transportu, Zarząd TPBUS zadbał o nowoczesność obsługi (kupno biletu przez telefon komórkowy, informacja online, fanpage) oraz taboru – wszystkie autobusy są niskopodłogowe, zdecydowana większość posiada pełnopojazdową klimatyzację, wszystkie wyposażone są w dynamiczną informację pasażerską i system PEKA (Poznańska Elektroniczna Karta Aglomeracyjna).

Sytuacja Klienta

Komunikacja publiczna utrzymywana jest z budżetów miejskich i gminnych, kładzie się nacisk na kontrolę kosztów i racjonalność zarządzania. Spółka TPBUS w 2013 roku przeprowadziła weryfikację świadczonych usług przewozowych pod kątem potrzeb pasażerów. Efektem procesu była tzw. optymalizacja rozkładów jazdy, polegająca na zwiększeniu o ponad 20% wykorzystania taboru, co z kolei wpłynęło na zmniejszenie o 250 tys. ilości przejeżdżanych kilometrów, jednocześnie uzyskując o 17% wzrost liczby pasażerów. Miało to ogromny wpływ na koszty gminy, której kwota dopłaty do transportu publicznego zmniejszyła się o 1,7 mln. złotych. Poprawa zarządzania kursami wywołała potrzebę optymalizacji również wewnętrznych procesów w przedsiębiorstwie. Okazało się, że dotychczasowe metody sporządzania grafików pracy pojazdów i kierowców oraz rozliczania tej pracy są niewystarczające w warunkach szybko zmieniających się potrzeb rynku oraz wymogu szybkiej informacji.

Spółka TPBUS przeprowadziła analizę porównawczą kilku rozwiązań informatycznych, wspierających zarządzanie transportem, decydując się ostatecznie na wdrożenie systemu Veritum, autorstwa firmy System-1 Sp. z o.o.

Rozwiązania

System Veritum XL uruchomiony został na darmowej bazie danych MSSQL Express w zakresie zarządzania przewozami, rozliczania paliwa, gospodarki magazynowej oraz naliczania płac. W najważniejszym dla TPBUS zakresie, tzn planowania, dyspozycji i analiz rozliczeniowych przewozów obsługiwany jest skutecznie przez jednego pracownika. Bardzo ważnym aspektem jest również naliczanie godzin pracy kierowców, uwzględniając wymogi zarówno Kodeksu pracy jak i Ustawy o czasie pracy kierowcy, gdzie Veritum wspomaga użytkowników zarówno podczas planowania (np. wskazując przekroczenia) jak i przy rozliczaniu (np. umieszczając na listach płac nadgodziny wyliczone zgodnie z Kodeksem jak i regulaminem TPBUS).

W najważniejszym dla TPBUS zakresie, tzn. planowania, dyspozycji i analiz rozliczeniowych przewozów, system obsługiwany jest skutecznie przez jednego pracownika.

Pobierz case study!

Poznaj nasze atuty

Posiadamy zespół programistów, będący mieszanką doświadczenia i młodości, zapewniający stabilność tworzonych rozwiązań oraz entuzjazm dla nowych pomysłów.

Wybierz najlepsze rozwiązanie transportowe na rynku!

Powiększ grono kilkuset zadowolonych z systemu przedsiębiorstw!

Wypełnij formularz i umów się na pokaz!

Formularz kontaktowy

Chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie z terimnem pokazu?
Wypełnij formularz. Zyskaj szybką odpowiedź.

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o nowych publikacjach, zachęcamy do zapisania się na naszą listę mailingową.


  Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

  Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest System-1 Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu 61-005, przy ulicy Św. Michała 100. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres poczta@system-1.pl. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem.

  © Daxen It Made in Poland